دسته گل رز


 

 تیترهای مطالب این صفحه:

 ✔  دسته گل رز✔  انواع دسته گل رز بر اساس نوع مراسم↓
✔ تنوع دسته گل رز بر اساس نوع گل↓
✔ هر رنگ گل رز چه معنا و مفهومی دارد؟↓

 در این مطلب میخواهیم در مورد دسته گل رز و اینکه چه معنا و مفهمومی دارد بنویسیم، همچنین میخواهیم انواع سبد گل رز را به شما معرفی کنیم و کاربرد آن ها را بگوییم پس ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

 دسته گل رز

دسته گل رز از گذشته های دور تا به امروز نماد ابراز عشق و علاقه بوده است، با تقدیم سبد گل رز به کسی که دوست دارید نشان میدهید که چقدر به او توجه میکنید، به همین دلیل امروزه برای مراسم عروسی، خواستگاری، تولد، ولنتاین و حتی ترحیم از سبد گل رز استفاده میکنند. در ادامه انواع سبد گل رز برای مراسم های مختلف را معرفی میکنیم.

انواع دسته گل رز بر اساس نوع مراسم

دسته گل عروسی: مراسم عروسی از به یادماندنی ترین و مهم ترین روز های زندگی هر فردی است و هر چیزی که نشان از تعهد و عشق داشته باشد در این مراسم مورد استفاده قرار میگیرد. گل آرایی ماشین و یا سبد گل عروس نشانه هایی از شور و نشاط برای شروع یک زندگی تازه با عشق و علاقه می باشند و در این نشانه ها از گل رز به شکل های مختلفی استفاده میشود. برای مثال سبد گل عروس را با گل های رز زیبا با ساقه های کوتاه یا بلند یا به شکل توپی و گرد با روبان و رشته های مروارید تزیین میکنند. رنگ دسته گل عروس سلیقه ای است و ممکن است سبد گل عروس ترکیبی از گل های رز با رنگ های قرمز، صورتی، سفید و یا آبی باشد.

دسته گل تولد: یکی از زیبا ترین و خاص ترین هدیه ها به عنوان کادو تولد، سبد گل رز است که رنگ و نوع چیدمان آن با توجه به گروه سنی متفاوت است، اگر قصد دارید از سبد گل رز به عنوان هدیه برای یک فرد میانسال استفاده کنید بهتر است آن ها را درون یک کاور قرار دهید تا منظم تر به نظر بیایند، اما اگر  سبد گل  قرار است به عنوان هدیه به یک فرد جوان تر تقدیم شود میتوان از گل های رز با شاخه های بلند و بدون پوشش استفاده شود، رنگ دسته گل ها نیز با توجه به سلیقه ی فرد متفاوت است.

دسته گل ولنتاین: ولنتاین روز عشق است و رز قرمز نیز به نوعی نماد از عشق است به همین دلیل است که دسته گل هایی که برای روز ولنتاین خریداری میشوند معمولا از رز هایی به رنگ قرمز، صورتی و یا حتی آبی نیز تشکیل شده اند. میتوان سبد گل ولنتاین را به صورت توپی سفارش داد یا میتوان هم در تعداد کم و هم در تعداد زیاد و یا به صورت بدون کاور و روبان نیز آن را به شخصی که دوست دارید هدیه کنید.

 

دسته گل رز - رز تاج

تنوع دسته گل رز بر اساس نوع گل

 

گل های زیبای رز را میتوان بر اساس رنگ، تعداد گلبرگ ها و شکل ظاهری تقسیم بندی کرد. چه کسی را میتوان یافت که از گرفتن یک دسته گل زیبا به عنوان هدیه خوشحال نشود؟ البته امروزه در بسته بندی گل ها خلاقیت زیادی به خرج داده میشود، برخی از آن ها را با پوششی کاغذی میپوشانند تا مرتب تر به نظر برسند، یا تعدادی از شاخه های رز را درون یک باکس قرار میدهند، یا چندین شاخه از گل های رز را درون یک جام شیشه ای قرار می دهند که بسیار شیک و زیباست. برخی از افراد نیز هستند که به کاشت گل رز درون باغچه و فضای سبزی که در اختیار دارند بسیار علاقمند هستند. در ادامه چندین نوع از رایج ترین گل های رز را با هم بررسی میکنیم.

رز قرمز: رز قرمز همواره یادآور عشق و محبت و دوست داشتن بوده است به همین دلیل است که رز قرمز در ابراز علاقه و دوستی جایگاه بسیار مهمی دارد و استفاده از دسته گل  در همه ی مراسم های عاشقانه مثل تولد، عروسی، سالگرد ازدواج و یا شروع کسب و کار جدید رایج شده است. همانطور که گفتیم امروزه برای طراحی سبد گل رز بسیار خلاقیت به خرج داده میشود و تلاش میشود گل ها به صورت شاخه ای، دسته ای و باکس گل منحصر به فرد به نظر برسند.

رز آبی: رنگ آبی جزو رنگ های آرامش بخش است حال فکر کنید رزهای آبی در کنار هم و چندین شاخه رز آبی سفید یا صورتی در کنار هم چقدر زیبا و چشم نواز خواهد شد. معمولا در دسته گل های عروس از رز های آبی بسیار استفاده میشود زیرا حس لطافت و آرامش را القا میکند.

البته در سبد گل عروس میتوان از رز های به رنگ قرمز، سفید، صورتی، بنفش و رنگ های فانتزی نیز استفاده کرد و میتوان با استفاده از اکسسوری های دلخواه آن را زیباتر کرد. انتخاب تعداد شاخه گل ها و ترکیب آن ها بستگی به سلیقه ی افراد دارد، سلیقه ی بعضی از افراد به گونه ای است که دوست دارند دست گل عروسی شان تنها از یک نوع و یک رنگ گل رز درست شده باشد اما در عوض بعضی از افراد دوست دارند با استفاده از گل های رز رنگی زیبایی سبد گل رز را چندین برابر کنند.

بیشتر بخوانیم: سفارش آنلاین گل برای هر مناسبت

هر رنگ گل رز چه معنا و مفهومی دارد؟

اطلاع از این موضوع که هر رنگ گل رز نماد چه چیزی است در انتخاب دسته گل مناسب به شما کمک میکند:

رز قرمز: نماد عشق و علاقه پابدار، دوست داشتن عمیق

رز صورتی: نشان دهنده ی تحسین و قدر دانی

رز سفید: نشان دهنده ی صداقت و پاکی است، به همین دلیل است که در سبد گل های عروس از این نوع گل بیشتر استفاده میکنند.

رز آبی: این گل نماد رمز و راز و ایهام است

رز زرد: نشان دهنده ی شادی، صمیمیت و لذت

رز سبز: نماد صلح و سر زندگی و نشانه ای برای شروع دوباره زندگی

رز هلویی: نشان دهنده ی لطف و رضایت

رز سیاه: این گل به معنای مرگ و تولد دوباره است، معمولا برای مراسم های ترحیم و برای بازماندگان متوفی دسته گل رز سیاه را به عنوان هدیه می برند.

رز نارنجی: نماد علاقه به دست یافتن به چیزی، شور و علاقه، شیفتگی

 

 

حال که با نماد گل های رز آشنا شدید به شما پیشنهاد میکنیم در صورتی که قصد سفارش دسته گل رز دارید به شرکت ” رز تاج” مرجعه کنید. این شرکت انواع سفارشات ساخت دست گل، تاج گل، باکس گل، جام گل و … را می پذیرد و در تلاش است با آرایش گل ها به زیباترین شکل ممکن و با قیمت مناسب رضایت مشتریان عزیز را جلب کند.  

سوالات متداول

1دسته گل روز چه انواعی دارد ؟
دسته گل عروسی – دسته گل تولید – دسته گل ولنتاین
3دسته گل رز قرمز چه معنایی دارد ؟
رز قرمز همواره یادآور عشق و محبت و دوست داشتن بوده است به همین دلیل است که رز قرمز در ابراز علاقه و دوستی جایگاه بسیار مهمی دارد و استفاده از دسته گل رز  در همه ی مراسم های عاشقانه مثل تولد، عروسی، سالگرد ازدواج و یا شروع کسب و کار جدید رایج شده است.
2گل های رز ابی چه معنایی دارد ؟
رنگ آبی جزو رنگ های آرامش بخش است حال فکر کنید رزهای آبی در کنار هم و چندین شاخه رز آبی سفید یا صورتی در کنار هم چقدر زیبا و چشم نواز خواهد شد. معمولا در دسته گل های عروس از رز های آبی بسیار استفاده میشود زیرا حس لطافت و آرامش را القا میکند.