دسته گل رز قرمز

گل رز-رزتاج


 

 تیترهای مطالب این صفحه:

 ✔ معنی و نماد گل رز قرمز چیست؟✔ تاریخچه رز قرمز↓
✔ گل های رز بر اساس تعداد چه معنی دارند؟↓
✔ استفاده از گل رز قرمز در مراسم ­ها↓
✔خرید گل رز قرمز↓

 

اگر در شرایطی قرار گرفتیم که برای ما دشوار است که حرف دل­مان را را به کسی بگوئیم و یا میخواهیم با هدیه یا نشانه ای به کسی بگوئیم که برای ما مهم است و از او ممنونیم، خرید گل یک راه­ حل عالی است. وقتی حرف از گل به میان می­ آید اولین تصویری که در ذهن شکل می­گیرد یک دسته گل رز قرمز است که با عطر بی­نظیر و زیبایی فوق­ العاده ­ای که دارد کمتر کسی را پیدا میکنید که آن را دوست ندارد.

گل رز نماد عشق و محبت قلبی است. یک دسته گل رز قرمز بهترین انتخاب برای یک قرار عاشقانه و یک هدیه بی­نظیر برای عشق شما در زندگی است و همین امر باعث شده تا گل رز یکی از مجبوب­ترین و پرطرفدارترین انواع گل برای هدیه دادن، جشن­ها و مناسبت  های مختلف باشد. گل رز را میتوانید به شکل ­های مختلف مثل سبد گل، باکس گل رز، تاج گل برای افتتاحیه و… بخرید و یا با سفارش آنلاین گل آن را برای عزیزانتان ارسال کنید.

در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر با معنا و مفهوم این گل خیره­ کننده همراه ما باشید.

 

گل رز-رزتاج

 

معنی و نماد گل رز قرمز چیست؟

گل­ های رز قرمز چندین معنی دارند. عشق، محبت قلبی­، از خودگذشتگی، شور و اشتیاق، به یاد هم بودن، احساسات عمیق، زیبایی و سلامتی از معانی آن است. در میان تمام گل­ ها هیچ کدام به اندازه رز قرمز برای نشان دادن یک عشق شورانگیز و بیان احساسات عاشقانه و رمانتیک مناسب نیستند. یک دسته گل رز قرمز میتواند بهترین راه برای بیان عشق باشد، به همین دلیل این گل یکی از اصلی­ترین هدایا برای عشاق در موقعیت­ های مختلف است.

گل رز به عنوان ملکه گل ­ها نیز شناخته می­شود و در تعدادی از کشورها نظیر ایران، انگلستان، آمریکا، مراکش، بلغارستان، ایتالیا، رومانی و …. به عنوان گل ملی انتخاب شده است. همچنین این گل اثر آرام­بخش، ضد درد و ضد تشنج نیز داشته و از دیر باز در طب سنتی ایران و بسیاری از کشورها استفاده می­شود.

گل رز قرمز

 

تاریخچه رز قرمز

رز نامی است فرانسوی که از ریشه یونانی گرفته شده و قبل از آن در فارسی باستان وجود داشته و قدیمی­ ترین  واژه ثبت شده آن در کتاب های اوستایی موجود است. این گل­ها در بیشتر بخش­ های خاورمیانه جهت مصارف دارویی و عطر کشت می­شده و سپس به یونان و رم نیز رسیده است و پس از آن توسط سربازان جنگ ­های صلیبی به اروپا راه پیدا کرد. تاریخچه تعداد مشهوری از افسانه­ های مربوط به ان گل عبارتند از:

یونان باستان

گل رز قرمز در یونان باستان متعلق به الهه عشق بوده و مردم آن را مقدس می­دانستند. بر اساس افسانه­ های یونان رز از خون آدونیس که بسیار عاشق آفرودیت بوده روییده است و تا قبل از آن رزها به رنگ سفید بوده­اند، آفرودیت الهه عشق و معشوق آدونیس بود که تاجی از گل رز قرمز بر سر دارد به همین دلیل رز را سمبل عشق و علاقه ابدی می­دانند. و هدیه دادن دسته گل رز قرمز نوعی از ابراز عشق است.

روم باستان

تاریخچه رز در روم باستان نیز به روز والنتاین و داستان معروف کشیش رومی والنتاین برمی­گردد و مربوط به زمانی است که او از زندان به معشوق خود نامه ه­ایی می­نویسد و بقیه متوجه می­شوند که او عاشق شده و با معشوقش ارتباط دارد بنابراین او را به مرگ محکوم کرده و اعدام می­کنند. به همین دلیل این روز، روز عشاق نام گرفته و از دسته گل رز قرمز به عنوان نماد عشق برای بیان احساسات بین عاشق و معشوق در روز والنتاین استفاده می­شود.

اروپا

در قرون وسطی نیز گل رز نماد شجاعت بوده و پادشاهان و حاکمان آن زمان این گل را در باغ ­هایشان می­کاشتند تا اینکه در دوران رنسانس کلیساها عنوان کردند که گل رز وسیله رسیدن شیطان به آسمان است و استفاده از آن را به جز برای مصرف دارویی ممنوع کردند. همچنین مسیحیان نیز رز را مقدس دانسته و مظهری از مریم مقدس و خون شهیدان مسیحی می­دانند و معتقد هستند که اولین گل رز قرمز از خون مسیح و بر مزار او رشد کرده است و بر مزار شهیدان خود دسته گل رز قرمزمی­گذاشتند.

ایران و کشورهای اسلامی

در فرهنگ ایرانی و اسلامی نیز گل رز را مقدس دانسته ­اند و می­گویند: “هرگاه حضرت محمد پیامبر اسلام گل سرخی می‌دیدند، آن را می‌بوسیدند و بر چشمان خود می‌نهادند و می‌فرمودند: این گل نشانه‌ای از جمال الهی است.” همچنین ردپای این گل را در اشعار بسیاری از شاعران ایرانی نظیر سعدی می­توان دید.

کارت­های تاروت

از گل رز قرمز به عنوان نماد و سمبل تعادل و خارهایش نیز نماد دفاع از خود در کارت­ های تاروت عنوان می­شوند. این گل نماد عهد و پیمان، امید و شروع دوباره نیز است.

گل های رز بر اساس تعداد چه معنی دارند؟

علاوه بر اینکه گل رز به تنهایی نماد و مفهوم جداگانه ای دارد تعداد آن­ها نیز در یک دسته گل رز قرمز معنی جداگانه ­ای دارد که تعدادی از پرکاربردترین معانی عبارتند از:

یک رز: یک شاخه گل برای نشان دادن “عشق در نگاه اول و یا عشق ناتمام”

دو رز: نشان از “اهمیت دادن به معشوق و ابراز عشق”

سه رز: بیانی دلچسب از “لذت شریک شدن زندگی با همسر”

پنج رز: گفتن یک “دوستت دارم” دلنشین

شش رز: دادن دسته گل رز قرمز برای “اعتراف به عشق عمیق و نماد هیجان بی ­پایان”

هشت رز: اگر می­خواهید “شکرگذاری برای عشق” را به جا آورید

نه رز: به معنای “عشق ابدی در کنار معشوق”

ده رز: یک دسته گل رز قرمز برای “عشقی فوق­العاده”

پانزده رز: برای “عذرخواهی از عزیزانمان” هدیه دهیم

بیست رز: اگر می­خواهید بگویید “عشق مرا باور کن “

بیست و یک رز: یک دسته گل رز قرمز برای اینکه بگویید “من به تو تعلق دارم”

سی و شش رز: برای وقتی که می­خواهید نشان دهید “رسیدن به بالاترین سطح عشق”

چهل رز: یک دسته گل رز قرمز که نشان از “صادق و خالص بودن عشق”

 

بیشتر بخوانیم : سفارش آنلاین گل

 

استفاده از گل رز قرمز در مراسم ­ها

با توجه به اینکه معنای اصلی رز قرمز عشق است از این گل می­توانید در مراسم­ها و مناسبت­هایی از قبیل:

ابراز عشق و علاقه

یکی از بهترین انتخاب­ها برای نشان دادن عشق و علاقه در مراسم­ها و مناسبت­های مختلف به عشق زندگی­تان رز قرمز است و یک دسته گل رز قرمز یا باکس گل رز می­تواند به خوبی احساسات شما را منتقل کند.

 

گل رز قرمز

خواستگاری

یکی از مهم­ترین اجزای مراسم خواستگاری گل است و گل رز قرمز با توجه به محبوبیت و معنی آن یک انتخاب عالی در دسته گل و یا سبد گل خواستگاری است.

ازدواج و عروسی

گل رز قرمز به دلیل رنگ و ظاهر زیبا و دلنشینی که دارد انتخاب مناسبی برای استفاده در تزئین دسته گل، ماشین، سفره عقد و… است و می­تواند نشانه ای از عشق و احساسات پاک و عمیق زوج باشد.

تبریک تولد

گل ­های رز قرمز با رنگ و زیبائی بی­نظیرشان انتخابی فوق ­العاده در دسته گل­­، باکس گل و یا سبد گل شما برای تبریک تولد عزیزانتان و خوشحال کردن آن­ها است.

روز والنتاین

روز والنتاین روز عشاق است و گل رز قرمز به عنوان نماد عشق و علاقه بهترین هدیه برای بیان شور و اشتیاق عشق و احساس بین عشاق است.

تبریک و شادباش

اگر می­خواهید احساساتی عمیق و پاک را به عزیزانتان هدیه کنید دسته گل رز قرمز انتخابی بی­نظیر برای عرض تبریک و شادباش در جشن­ها و موفقیت­های آن­ها و شریک شدن در شادی آنان است.

خرید گل رز قرمز

یکی از راه­های خرید گل رز قرمز رفتن به گل فروشی­ها و انتخاب گلهای با طراوت و شاداب رز و خرید آن­ها است. از دیگر راه­های ساده و مطمئن برای خرید سفارش آنلاین گل و مراجعه به سایت­های اینترنتی فروش گل است.

بعد از مراجعه به گل فروشی­های آنلاین و انتخاب نوع و تعداد گلهای مورد نظرتان و تصمیم­گیری برای چگونگی تزئین آن­ها در دسته گل رز قرمزتان، باکس گل­، سبد گل و… با وارد کردن اطلاعاتی نظیر زمان و آدرس تحویل گیرنده برای ارسال گل به ایران و ارسال گل به تهران، مشخصات، نحوه پرداخت و… سفارشتان را تکمیل کرده و خریداری کنید. فراموش نکنید انتخاب یک سایت معتبر و مطمئن اولین و مهم­ترین قدم برای سفارش آنلاین گل است.

 

گل رز-رزتاج

 

نتیجه­ گیری

حالا با توجه به شناختی که از گل رز قرمز پیدا کرده­اید و پیامی که دوست دارید به عزیزان و عشق زندگیتان منتقل کنید می­توانید انتخابی دقیق و هوشمندانه برای مناسبت­های مختلف داشته باشید. گل­های زیبا و باطراوت رز با ظرافت دلنشین و بوی بی­نظیری که دارند یکی از محبوب ترین و پرمصرف­ترین گل­ها در بیشتر مناسبت­ها و بهترین انتخاب برای مناسبت­های رمانتیک و عاشقانه هستند.

یکی از سایت­های معتبر برای سفارش آنلاین گل سایت رزتاج برای ارسال گل به تهران و ارسال گل به ایران است که یک گل فروشی اینترنتی برای فروش انواع گل برای مناسبت­های مختلف است و شما با هر سلیقه و نظری که دارید با مراجعه به این سایت می­توانید گل های تازه و باطراوت مورد نظر خود را با انواع مختلف تزئین مثل دسته گل رز قرمز، سبد گل رز، باکس گل، تاج گل افتتاحیه و… را برای موقعیت­های مختلف سفارش دهید.

استفاده از رز قرمز معمولا در چه مراسم هایی مرسوم است؟

با توجه به اینکه معنای اصلی رز قرمز عشق است از این گل می­توانید در مراسم­ها و مناسبت­هایی از قبیل:

ابراز عشق و علاقه است در مراسم هایی مانند

خواستگاری

تبریک تولد

روز والنتاین

تبریک و شادباش

معنی و نماد گل رز قرمز چیست؟

گل­های رز قرمز چندین معنی دارند. عشق، محبت قلبی­، از خودگذشتگی، شور و اشتیاق، به یاد هم بودن، احساسات عمیق، زیبایی و سلامتی از معانی آن است. در میان تمام گل­ها هیچ کدام به اندازه رز قرمز برای نشان دادن یک عشق شورانگیز و بیان احساسات عاشقانه و رمانتیک مناسب نیستند. یک دسته گل رز قرمز میتواند بهترین راه برای بیان عشق باشد، به همین

دلیل این گل یکی از اصلی­ترین هدایا برای عشاق در موقعیت ­های مختلف است.

گل­های رز بر اساس تعداد چه معنی دارند؟

علاوه بر اینکه گل رز به تنهایی نماد و مفهوم جداگانه ای دارد تعداد آن­ها نیز در یک دسته گل رز قرمز معنی جداگانه­ای دارد که تعدادی از پرکاربردترین معانی عبارتند از:

یک رز: یک شاخه گل برای نشان دادن “عشق در نگاه اول و یا عشق ناتمام”

دو رز: نشان از “اهمیت دادن به معشوق و ابراز عشق”

سه رز: بیانی دلچسب از “لذت شریک شدن زندگی با همسر”

پنج رز: گفتن یک “دوستت دارم” دلنشین