تاج گل طبیعی

تاج گل رنگی- رزتاج


 تیترهای مطالب این صفحه:

 ✔ کاربرد تاج گل طبیعی ✔  انواع مدل تاج گل طبیعی ↓
✔ نحوه ساخت تاج گل طبیعی↓
✔ نکات ساخت↓
✔ تاج گل طبيعي برای جشن و عروسی ↓
✔ تاج گل طبيعي برای نمایشگاه↓
✔ عوامل موثر در قیمت تاج گل طبیعی↓
✔ نکات مهم هنگام خرید تاج گل ↓
✔ خرید تاج گل ↓

امروزه تاج گل طبیعی برای مراسم افتتاحیه، همایش، عروسی و جشن، ترحیم و تسلیت خریداری می‌شود که به جهت خاص بودن این نوع سفارشات، طرفداران زیادی پیدا کرده‌ است و افراد زیادی تصمیم می‌گیرند تا به کمک تاج گل مناسب به استقبال برنامه یا مراسم پیش‌رو بروند یا باجه و سالن مرتبط با مراسم را با تاج گل طبیعی تزئین کنند.

تاج گل در مراسم‌های مختلفی مورد استفاده قرار‌می‌گیرد. برای مثال تاج گل طبیعی در مراسم ترحیم، مراسم افتتاحیه، عرض تبریک برای جشن و عروسی و … استفاده ‌می‌شود. به‌طور کلی برای هر مراسمی از تاج گل‌های مختلفی استفاده می‌شود که گل‌ها، سایز و رنگبندی متفاوتی دارند. هرکدام از گل‌ها و چیدمان آن‌ها معنی بخصوصی دارد. گل‌های محبوب و مورد استفاده در تاج گل بیش‌تر شامل گل‌های گلایل، داوودی، لیلیوم، آنتوریوم، اورینتال، گل رز، مریم و… هستند.

تاج گل رنگی-رزتاج

کاربرد تاج گل طبیعی

تاج گل طبیعی جلوه‌ای به مراتب خاص و شیک‌تری نسبت به تاج گل مصنوعی دارد و بسیار پرطرفدارتر است. تاج گل با توجه به نوع گل و سایز و چیدمان گل‌ها کاربرد‌های مختلفی در مراسم گوناگون دارد. از برخی تاج گل‌های طبیعی در تالار‌های عروسی استفاده می‌شود که نشان‌دهنده پیام عرض تبریک و خوشحالی برای میزبانان مراسم دارد و همچنین تاج گل‌های مراسم افتتاحیه نمایشگاه، فروشگاه و یا … که جلوه خاصی به مراسم می‌بخشند و تاثیر فوق العاده‌ای در زیباسازی فضا دارند.

انواع مدل تاج گل طبیعی

به‌طور معمول تاج گل طبیعی، براساس مراسمی که در آن استفاده خواهد ‌شد و شکل ظاهری آن‌ها طبقه‌بندی می‌شوند.  تاج گل طبیعی در مراسمی مانند افتتاحیه فروشگاه، نمایشگاه و..، مراسم عقد و عروسی و تالار، مراسم ختم و ترحیم و تسلیت استفاده می‌شوند، که انواع تاج گل‌های طبیعی به چند دسته یک طبقه تا سه طبقه، شطرنجی، فانتزی، سلطنتی و لوکس تقسیم می‌شوند.

اگر قصد خرید تاج گل طبیعی برای مراسم عروسی و افتتاحیه دارید، بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی دارند، زیرا دیرتر پژمرده شده و ظاهر خود را دیرتر از دست می‌دهند و در طول مدت زمان مراسم تازه و شاداب باقی‌ می‌مانند.
گل‌هایی مانند میخک، ژربرا، استرزیا، گل صد تومانی و… برای مراسمات شادی، عروسی و افتتاحیه کاربرد دارند.
باید توجه داشته ‌باشید که رنگ‌ها به لحاظ روانشناسی معنا و مفهوم متفاوتی دارند و شما باید با توجه به نوع مراسمی که می‌خواهید برای آن تاج گل طبیعی تهیه کنید، گل‌هایی با رنگ مناسب را انتخاب کنید. اگر قصد خرید تاج گل برای مراسم افتتاحیه را دارید، می‌توانید گل‌هایی با رنگ‌های متنوع‌تری را انتخاب کنید ولی برای مراسم تدفین و ترحیم بهتر است درصد ترکیب گل‌ها را با رنگ خنثی مثل سفید انتخاب کنید.

اندازه تاج گل طبیعی براساس نوع آن متفاوت است. به‌طور معمول، تاج گل‌های بالای ۲ طبقه به 2 تا 3 متر می‌رسند.

نحوه ساخت تاج گل طبیعی

برای ساخت تاج گل طبیعی لازم به تهیه وسایلی هستید که در ادامه آن‌هارا معرفی خواهیم کرد.

وسایل موردنیاز: پایه چوبی یا فلزی، اسفنج، سیم مفتولی، قیچی باغبانی، روبان،برگ که می‌توانید از برگ‌های سوزنی یا پهن و یا پرکننده استفاده کنید و گل که با توجه به نکاتی که گفته ‌شد می‌توانید انتخاب کنید.

 

نکات ساخت

گل‌های ریز مثل لیسیانتوس و گل عروس و گل داوودی بیشتر برای زیبایی و پرکردن تاج گل طبیعی بکار می‌روند که در بین گل‌های اصلی استفاده می‌شود.

برای شروع ساخت تاج گل خود، ابتدا یک عدد اسفنج را خیس کنید و در قسمت مرکزی تاج گل با سیم مفتولی ببندید.
سپس می‌توانید برگ‌های سوزنی را با قیچی مرتب کرده و مرتب روی اسفنج پایه گل که می‌تواند چوبی یا فلزی باشد قرار ‌دهید. محل قرار‌گیری آن را روی پایه ثابت کرده که به راحتی جابه‌جا نشود.

سپس با همین روند گل‌های محبوبتان را برروی اسفنج چیده و محکم کنید. برای چیدن و تزیین هر تاج گلی از طراف آن شروع به چیدن کنید و کم کم به مرکز آن برسید و هر دور ارتفاع گل‌ها را کمتر کرده تا گل‌ها طبقه طبقه قرار گیرند و نمای حجیم‌تری داشته باشند. هنر گل آرایی به سلیقه هر شخص مربوط است و چیدمان هرکس می‌تواند متفاوت باشد.

 

تاج گل طبيعي برای جشن و عروسی

تاج گل تالار و افتتاحیه، می‌تواند دو متری، سه متری و حتی بیش‌تر باشد. و بستگی به سلیقه و انتخاب شما دارد. تاج گل تالار و عروسی مطابق با تشریفات تالار و مراسم‌ نامزدی در تم جشن‌ طراحی می‌شود و تاج گل مراسم افتتاحیه هم براساس جو سنگین‌تری که دارد، کمی رسمی‌تر گل آرایی می‌شود. اما فرق چندانی باهم ندارند. پایه‌های فلزی اروپایی‌‌تر هستند، ولی می‌توان از پایه‌های چوبی هم استفاده کرد.

 

تاج گل طبیعی - رزتاج

 

تاج گل طبيعي برای نمایشگاه

در بیش‌تر مواقع هنگام افتتاحیه مکانی مثل مدرسه، کتابخانه یا نمایشگاه با روبان قرمز و تاج گل طبیعی مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود. و تاج گل  آغاز یک رویداد مهم را در مراسم افتتاحیه اعلام می‌کند. و برای عرض تبریک و ابراز خوشحالی‌تان از تاج گل‌ها استفاده می‌کنید تا مراسم میزبان را نیز با شکوه‌تر کنید و به او تبریک ویژه‌ای بگویید.

گل‌ها اغلب در غرفه‌ها یا سالن کنفرانس نمایشگاه قرار داده می‌شوند که باعث زیبایی دو چندان غرفه‌ها می‌شود. بیش‌تر نمایشگاه‌ها در 5 تا 7 روز برپا هستند، بنابراین باید در خرید تاج گل طبیعی برای نمایشگاه از گل‌هایی استفاده شود که کیفیت و ماندگاری بالایی داشته‌باشند. این تاج ها معمولا با گل‌های آنتوریوم در رنگ‌های مختلف و لیلیوم تزئین می‌شوند و ارتفاعی تا سه متر دارند که با برگ‌آرایی خاص و زیبایی طراحی می‌شوند. گل آنتوریوم که در تاج گل‌ برای نمایشگاه استفاده می‌شود، بیش‌ترین تاثیر را روی قیمت دارد. چرا‌که علاوه بر رنگ‌های متنوع، این گل ماندگاری زیادی دارد.

 

عوامل موثر در قیمت تاج گل طبیعی

مسئله مهمی که در خرید تاج گل برای مراسم‌های مختلف وجود دارد، قیمت آن است. در تعیین قیمت تاج گل طبیعی چند فاکتور مهم تاثیرگذار هستند و به همین دلیل نمی‌توان به طور مشخص نرخ ثابتی را برای آن‌ها اعلام کرد. از مهم‌ترین مواردی که در تعیین قیمت تاج گل طبیعی نقش دارند می‌توان به این موارد اشاره کرد:

تعداد گل: با توجه به اندازه پایه و نوع آن تعداد گل‌هایی که در تاج‌های گل مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است.
طرح و نحوه چیدمانی که برای گل‌ها در نظر گرفته می‌شود هم در کم یا زیاد شدن قیمت اثر داشته و این کاملا طبیعی است که هرچه تعداد گل بیش‌تری در تاج استفاده شود، قطعا قیمت تاج گل هم بیش‌تر خواهد شد.

نوع گل: تنوع گل در تاج  گل‌ها بسیار زیاد است که علاوه ‌بر شکل ظاهری، از نظر قیمت هم با‌هم تفاوت زیادی دارند. برای مثال، گلایل از نظر قیمت مقرون به‌صرفه‌تر است. و در مقابل، گل‌های لیلیوم و رز کمی گران‌تر از بقیه هستند و استفاده زیاد از آن‌ها باعث می‌شود تاج گل طبیعی گران‌تر شود.

 

نکات مهم هنگام خرید تاج گل 

هنگام خرید تاج گل همیشه به یاد داشته باشید که نوع گلی که برای تاج گل خود انتخاب می‌کنید رابطه مستقیم با افزایش هزینه آن خواهد‌داشت. بنابراین در انتخاب گل برای خرید یک تاج مقرون به‌صرفه دقت داشته باشید تا گل‌هایی انتخاب کنید که از نظر هزینه معقول‌تر باشند. فاکتور بسیار مهم دیگر در خرید تاج گل ابعاد است. که شامل تاج‌های گل ساده،  یک طبقه، دو طبقه، سه تا شش طبقه هستند. درنتیجه هر‌چه ابعاد تاج گل بیش‌تر و بزرگ‌تر باشد، به همان نسبت در آن گل‌های بیش‌تری به کار خواهد رفت و هزینه نهایی افزایش پیدا خواهد‌کرد. اگر شما قصد دارید تا در مراسم جشن‌، عروسی و مراسم افتتاحیه به فردی منحصر‌به فرد تبدیل شوید زمان آن رسیدت است تا با یک تاج گل طبیعی زیبا به استقبال مراسم بروید.

 

تاج گل رنگی-رزتاج

 

خرید تاج گل 

خرید تاج گل بستگی به سلیقه و میزان هزینه ای که قرار است بپردازید دارد، اگر زمان کافی برای رفتن به گل فروشی ها را ندارید یا نمی خواهید تاج گلی را با عجله خریداری کنید میتوانید به گزینه ی خرید آنلاین تاج گل فکر کنید، امروزه تمام گلفروشی های معتبر امکان خرید آنلاین و سفارش تاج گل را از طریق سایت فراهم کرده اند. اگر بخواهیم یکی از معتبر ترین سایت های فروش گل و انواع تاج گل را به شما معرفی کنیم باید “رز تاج ” را با نشانی سایت www.roztaj.com  پیشنهاد کنیم. با مراجعه به این سایت میتوانید انواع تاج گل را مطابق با سلیقه ی خود انتخاب کنید.

تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام  تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام تاج گل بهرام 

تاج گل طبیعی چه کاربردی دارد؟

از برخی تاج گل‌های طبیعی در تالار‌های عروسی استفاده می‌شود که نشان‌دهنده پیام عرض تبریک و خوشحالی برای میزبانان مراسم دارد و همچنین تاج گل‌های مراسم افتتاحیه نمایشگاه، فروشگاه و یا … که جلوه خاصی به مراسم می‌بخشند و تاثیر فوق العاده‌ای در زیباسازی فضا دارند.

قیمت تاج گل طبیعی به چه عواملی بستگی دارد؟

از مهم‌ترین مواردی که در تعیین قیمت تاج گل طبیعی نقش دارند می‌توان به تعداد و نوع گل اشاره کرد به طوری که تعداد گل با توجه به اندازه پایه و نوع آن تعداد گل‌هایی که در تاج‌های گل مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است و در نوع گل به دلیل تنوع گل در تاج گل‌ها علاوه ‌بر شکل ظاهری، از نظر قیمت هم با‌هم تفاوت زیادی دارند. برای مثال، گلایل از نظر قیمت مقرون به‌صرفه‌تر است. و در مقابل، گل‌های لیلیوم و رز کمی گران‌تر از بقیه هستند.

تاج گل طبیعی دارای چه انواعی است؟

به طور گلی انواع تاج گل‌های طبیعی به چند دسته یک طبقه تا سه طبقه، شطرنجی، فانتزی، سلطنتی و لوکس تقسیم می‌شوند.

سفارش آنلاین گل

 تیترهای مطالب این صفحه: ✔ سفارش آنلاین گل برای هر مناسبت↓ ✔ مزایای سفارش آنلاین گل↓ ✔ راحت بودن خرید گل در هر زمانی↓ ✔ تنوع […]

تاج گل اروپایی

 تیترهای مطالب این صفحه: ✔ تاج گل اروپایی چیست؟↓ ✔ تاج گل اروپایی چگونه تزئین می‌شود؟↓ ✔ انواع تاج گل اروپایی↓ ✔ تاج گل اروپایی برای […]

دسته گل رز

   تیترهای مطالب این صفحه: ✔ دسته گل رز↓ ✔ انواع دسته گل رز بر اساس نوع مراسم↓ ✔ تنوع دسته گل رز بر اساس نوع […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *